Národní geopark

Krásno

Fotogalerie: 
Foto J. Tvrdý
Foto J. Tvrdý
Foto J. Tvrdý
Foto J. Tvrdý

Historické centrum cínového dolování

historické centrum cínového dolování

Město Krásno (něm. Schönfeld) vzniklo v místě staré hornické osady Drei Linden. Nejstarší dochované městské listiny pocházejí z let 1341 a 1355 - majitelé bečovského panství Slávek a Bořek z Rýzmburku v nich udělují vážné právo na cín a právo hornického soudu.

Turistickým centrem Krásna je areál dolu Vilém (kulturní památka) s hornickým muzeem, které je věnováno hornické minulostí bývalého královského horního města a jeho okolí (stopy po těžbě cínu, vodní příkop Dlouhé stoky) i přítomnosti (těžba živcové suroviny pro keramický průmysl). V areálu se zachovala těžní budova s věží, strojovna, budova úpravny rud, objekt dílen, vrátnice a trafostanice. Pod širým nebem je vybudována expozice kolejové dopravy používané v hnědouhelných povrchových lomech na Sokolovsku i v podzemí slavkovského revíru. Vstoupit lze i do ukázkové štoly o délce cca 40 m.

Výhled do okolí poskytuje vyhlídka na Vysokém kameni, geologicky význačné lokalitě na zlomové linii se starými důlními díly a výskyty vzácných minerálů, a především rozhledna na Krásenském vrchu (kulturní památka).

valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online valentino outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online casadei outlet online balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher chaussures balenciaga pas cher balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia balenciaga outlet saldi italia sac lancel pas cher balenciaga pas cher